TR +90 505 436 72 85 / TR +90 546 245 45 45
info@ukraynadanismanlik.net

Türk ve Ukraynalı işadamları işbirliği imkânlarını görüştü

Kiev merkezli Türkiye Ukrayna Sanayiciler ve İşadamları Birliği (TUSİB), Ukraynalı devlet kuruluşları ve sivil toplum örgütleri ile işbirliği görüşmelerime devam ediyor.
Cihan Haber Ajansı (Cihan)’na çalışmalarını değerlendiren, TUSİB Devlet Otoriteleri, Kurum ve Kuruluş İlişkilerden Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Rasim Bekmezci, geçtiğimiz günlerde yerel organizasyonlarla işbirliğini geliştirme faaliyetleri çerçevesinde, Ukrayna Sanayi ve Ticaret Odası (UCCI)’nı ziyaret ettiklerini bildirdi.
Rasim Bekmezci, TUSİB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Adnan Anaçalı ve TUSİB Genel Sekreteri Faik Serkan Bağ ile yaptıkları ziyarette, Ukrayna Sanayi ve Ticaret Odası’nı Birinci Başkan Yardımcısı ve Genel Sekreter Viktor Yanovskiy, Başkan Vekili Sergey Svistil ve Uluslararası Ekonomik İlişkiler Departmanı Şefi Valeriy Korol ile görüştüklerini belirtti.
Tanışma amaçlı ziyarette, iki kurum arasındaki işbirliği olanakları masaya yatırılarak, TUSİB üyelerinin sorunlarının kurumsal temsil ile gereken mercilerde gündeme getirilmesi konuları değerlendirildi.
Cihan’a görüşmenin faydalı geçtiğini ifade eden Bekmezci, TUSİB olarak Ukrayna’da Türk dünyasının güçlenmesi ve iki ülke arasındaki ekonomik ve ticareti ilişkilerin gelişmesi için çalışmalarda bulunduklarını kaydetti.
Ukraynalı kuruluşları ile ilişkilerini güçlendiren TUSİB, kuruluşundan kısa bir süre sonra, Ukrayna Sanayiciler ve İşadamları Birliği (USPP)’nin kurumsal üyesi olmuştu.
Dünya EkonomiDünya Ekonomi Ekonomi YazarlarıEkonomi Yazarları Ukrayna KızlarıUkrayna Kızları Ukrayna ŞehirleriUkrayna Şehirleri Ukrayna OdessaUkrayna Odessa

Yorum yaz

tasarim7 SEO optimization by SEOPressor