TR +90 505 436 72 85 / TR +90 546 245 45 45
info@ukraynadanismanlik.net

Ukraynalılar bu yıl emlak vergisinden muaf

Gayrimenkul fiyatları ve kiraların yüksek olduğu Ukrayna’da, 2013’te emlak sahipleri vergiden muaf tutuldu.

Ukrayna Parlamento’sundan temmuz ayı başında geçen “emlak vergisi” kanununda değişiklikleri ön gören yasa tasarısı, Ukrayna Cumhurbaşkanı Viktor Yanukoviç tarafından imzalanarak yürürlülüğe girdi. Söz konusu yasaya göre Ukraynalılar bu sene gayrimenkul vergisini ödemeyecek.

Yeni yürürlülüğe giren kanunla birlikte vergiye tabi tutulan gayrimenkullerin metrekare ölçülerinde de değişiklere gidildi. Böylece toplam yaşam alanı 120 metrekareyi aşmayan daire sahipleri emlak vergisi ödemeyecek.

Müstakil ev sahiplerin vergisiz alanı ise 250 metre kare olarak belirlendi. Aynı zamanda hem daire hem de müstakil eve sahip olanlar eğer toplam yaşam alanı 370 metrekare aşmıyorsa vergiden muaf tutulacak.

Belirlenen 370 metrekareyi aşan evlerin sahipleri ise vergiyi sadece yasayla belirlenen oranın üzerinde kalan ek metrekareler için ödeyecek.

Ukrayna Gelir ve Vergi Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada ise kiraya verilen veya ticari amaçlı kullanılan gayrimenkullerden vergi alınacağı bildirildi.

Öte yandan 2013’te emlak vergisi yatıran mülk sahiplerinin ise istedikleri takdirde paralarını geri iade alabilecekleri veya 2014 yılı emlak vergisinden de düşebileceği belirtildi.

Emlak İlanEmlak İlan Emlak İlanEmlak İlan Ukrayna KızlarıUkrayna Kızları Ukrayna GüzelleriUkrayna Güzelleri Ukrayna ŞehirleriUkrayna Şehirleri Ukrayna Gece HayatıUkrayna Gece Hayatı

Yorum yaz

tasarim7 SEO optimization by SEOPressor